کردان کرج

کردان شهری آزاد، آباد و آرام

دسته بندی :
معرفی محله
نویسنده :
نیما محمدی
مدت زمان خواندن مقاله :
14 دقیقه
بازدید :
2579

کردان شهری آزاد، آباد و آرام


سال ها است کردان یکی از همان شهرهایی بوده که به دلیل نزدیکی به تهران طرفداران بسیاری دارد و مردم تهران را به سمت خود کشانده است. برخی از این افراد با خرید ویلا ساکن دائمی آن شده اند و برخی دیگر آخر هفته ها را در آن شهر سپری می کنند.


کافی است سری به صفحات مجازی بزنید و نام کردان را سرچ کنید. آنچه در پاسخ سرچ شما نمایش داده می شود، ویلاهایی آزاد و طبیعتی بکر است. احتمالا شنیده اید کردان به شهری تبدیل شده که به دلیل آزادی های موجود، بسیار بسیار مورد توجه تروتمندان تهرانی قرار گرفته است و برخی از تهرانی ها با خرید ویلا در کردان چندار، مکانی برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی دست و پا می کنند تا با خیال راحت آخر هفته ها به کردان رفته و ساعاتی خوش و به دور از هر گونه مزاحمت را سپری کنند.

ممنوعیت های دست و پا گیر پایتخت

به هر حال پایتخت است و قوانینش. گاه اجازه مهمانی داده نمی شود، گاه حیوانات خانگی اجازه تردد در شهر ندارد و قوانین متعدد دیگری که شرایط را برای تفریحات شهری سخت کرده است. به همین دلیل بسیاری از مردم تهران ویلا، باغ و یا محلی را برای خود دست و پا می کنند تا هر گاه اراده کردند بتوانند از پایتخت رفته و ساغاتی خوش را سپری کنند.

چه چیز بهتر از این که در نزدیکی تهران شهری با چنین امکاناتی وجود داشته باشد که علاوه بر زیبایی های طبیعی و مکانات شهری، از آزادی های مدنی نیز برخوردار باشد و این امکان را به ساکنینش بدهد تا بدون دغدغه با آرامش زندگی کرده و لحظاتی خاطره انگیز را سپری کنند.

اگر نمی دانید کردان کجاست، بهتر است با ادامه گزارش همراه ما باشید تا هم این شهر را به شما معرفی کنیم و هم راهنمای خرید ویلا در کردان چندار را در اختیارتان قرار دهیم.

کردان چندار را بشناسید

کردان شهری تاریخی از بخش های چندار است که در ارتفاع 1350 متری واقع شده است. این شهر که از مجموعه شهرستان ساوجبلاغ به حساب می آید، در شمال خود جاده برغان و کوهسار را دارد و از جنوب همسایه اتوبان کرج - قزوین است. همچنین از شرق مجاور کرج بوده و غرب آن را زمین های سیف آباد تشکیل می دهد.

شهر کردان در پانزده کیلومتری هشتگرد و بیست و دو کیلومتری شهر کرج قرار گرفته است و می توان با یک ساعت پانزده دقیقه از تهران به این شهر رفت.

مهاجرت معکوس

حتما شنیده اید که بسیاری از مردم این روزها برای پیدا کردن کار از روستاها به شهرها و گاه از شهرهای کوچک به سمت کلانشهر هایی چون تهران مهاجرت می کنند. همین امر باعث شده است شهرهایی مانند تهران دچار ازدیاد جمعیت شده و شرایط نامناسبی برای زندگی داشته باشند. به همین دلیل برخی از مردم پایتخت نشین به شهرهای کوچک مهاجرت می کنند و یا برای تعطیلات هم که شده از شهر خارج می شوند.

سال ها است کردان یکی از همان شهرهایی بوده که به دلیل نزدیکی به تهران طرفداران بسیاری دارد و مردم تهران را به سمت خود کشانده است. برخی از این افراد با خرید ویلا ساکن دائمی آن شده اند و برخی دیگر آخر هفته ها را در آن شهر سپری می کنند.

هوای پاک و سالم، طبیعتی زیبا و بکر، سکوت و آرامش، عدم وجود ترافیک، ویلاهایی مدرن و لوکس و بسیاری از موارد دیگر همگی از جاذبه هایی است که منجر به علاقه مردم نسبت به شهر کردان شده است.

خرید ویلا در کردان

جهت خرید ویلا در کردان باید توجه داشته باشید این شهر دارای باغ ویلاهای متعددی است. به همین جهت نمی توان توقع داشت صد در صد ویلاهایی که در این شهر ساخته شده اند، از کیفیت و امکانات خوبی برخوردار باشند. از همین رو اگر قصد خرید ویلا در کردان چندار را دارید باید به هنگام خرید نسبت به امکانات و شرایط ویلا حساسیت به خرج دهید. البته سایت ساکنین در این راه به کمک شما می آید و بهترین ویلاها ها با مناسب ترین قیمت را به شما پیشنهاد می دهد.

از طرف دیگر باید یگوییم اگر فکر کرده اید قرار است در شهری ویلا بخرید که بافتی قدیمی داشته و ویلاهایش کلنگی است، سخت در اشتباهید زیرا این شهر خلاف باورتان شهری مدرن، لوکس و امروزی بوده که غالب ویلاهایش معماری مدرن و منحصر به فردی را دارا است. اکثر این ویلاها در باغ های بزرگی واقع شده اند و منظره ای بی نظیر را ایجاد کرده اند.

کوچه باغ های کردان

آب و هوا در کردان

کافی است تنها چند روز در تهران زندگی کرده باشید، آن وقت است که خوب درک می کنید که چرا برخی از ساکنین تهران به فکر مهاجرت به شهرهای دیگر افتاده اند. کردان نیز به دلیل آب و هوای مناسب یکی از مقصدهای مهاجرینی است که زندگی در پایتخت را رها کرده و طبیعت را ترجیح داده اند. وجود باغ های گوناگون و دشت های پهناور، آب و هوایی فوق العاده به این شهر بخشیده اند به همین منظور این شهر برای افرادی که به هر دلیل تصمیم به زندگی در هوایی پاک دارند، بسیار مناسب است.

قیمت ویلا در کردان چندار

اگر قصد خرید ویلا در کردان چندار را دارید، باید بگوییم قیمت ویلاهای این بخش بر اساس متراژ زمین، سن بنا، امکانات و متریال ساخت و... تعیین می شود . به همین منظور بهتر است برای آشنایی با قیمت ویلا در کردان چندار به سایت ساکنین مراجعه کنید و علاوه بر این که با قیمت ویلاها آشنا می شوید، عکس هایی از ویلاهای آگهی داده  شده را مشاهده کرده و بهترین انتخاب را انجام دهید. در واقع باید بگوییم سایت ساکنین بانک اطلاعاتی املاک بوده و با هر بودجه ای می توانید بهترین ها را از این سایت پیدا کنید.مطالب مرتبط