خرید زمین

بیشترین سود از خرید زمین

نویسنده :
سارا محمدی
مدت زمان خواندن مقاله :
8 ئقیقه
بازدید :
524

بیشترین سود از خرید زمین


این جمله همیشگی همه مردم ایران است که می گویند ما یک زمین داشتیم که از چنگ مامان بزرگ و بابا بزرگمان درآوردند و سرشان کلاه گذاشتن وگرنه ما الان میلیاردر بودیم!


این جمله همیشگی همه مردم ایران است که می گویند ما یک زمین داشتیم که از چنگ مامان بزرگ و بابا بزرگمان درآوردند و سرشان کلاه گذاشتن وگرنه ما الان میلیاردر بودیم!

شاید خنده دار به نظر برسد اما همین جمله که راست یا دروغ، بین مردم رواج پیدا کرده، نشانی از اهمیت زمین در گذاشته تمام ایرانیان دارد. زمانی که بانک ها مانند امروز فعال نبودند و مردم جایی را برای سرمایه گذاری نداشتند، زمین می خریدند تا توشه ای باشد برای روز مبادایشان.

اما امروزه معنای خرید زمین تغییر کرده است و مردم آن را با چشم سرمایه گذاری نگاه می کنند. زمین می خرند و گاه منتظر بالا رفتن قیمت آن می مانند. برخی دیگر نیز به فکر ساخت و ساز و کسب درآمد هستند و عده ای تنها برای دل خودشان به دنبال خرید زمین در مناطق خوش آب و هوا می گردند تا ویلایی در آن بسازند و محلی برای تعطیلات خود داشته باشند. این عده عموما در شهرهای بزرگی ساکن هستند که ترافیک، آلودگی هوا، شلوغی و دوری از طبیعت زندگی کسل کننده ای برایشان ایجاد کرده است و از همین رو این افراد دوست دارند تا ویلایی خارج از تهران داشته باشند و تعطیلات را خارج از شهر سپری کنند.

زمین برای ساخت ویلا در کردان

زمین های کردان طلاست

یکی از این مناطقی که دراطراف تهران واقع شده و به دلیل آب و هوای مناسب و وجود طبیعتی بکر طرفداران بسیاری پیدا کرده است، شهر کردان بوده که در بیست و پنج کیلومتری غرب کرج و شصت و پنج کیلومتری غرب تهران واقع شده است.

کافی است از تهران به سمت کرج رفته و وارد اتوبان کرج – قزوین شوید، بیست دقیقه ای نمی گذرد که تابلوی خروجی کردان توجهتان را جلب می کند و به راحتی می توانید از طریق این مسیر خود را به مرکز شهر کردان برسانید. اگر می خواهید ویلایی زیبا در کردان داشته باشید اما ویلای مد نظرتان با امکانات مورد نظر را نمی یابید، بهتر است زمینی مناسب تهیه کرده و خودتان اقدام به ساخت ویلا کنید. کار سختی نیست و مزایای بی شماری به همراه دارد. در واقع خرید زمین در کردان و ساخت ویلا این امکان را به شما می دهد تا با آرامش خاطر و زیر نظر خودتان آنچه را که می خواهید بسازید. داشتن چند اتاق خواب، نوع معماری داخلی، تزئینات، شیوه دیزاین باغ ، تصمیم برای داشتن استخر و موارد بسیار دیگری که همگی بر عهده خودتان است.

از طرف دیگر کردان شهری رو به رشد بوده و در یک دهه اخیر توجهات بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. اولین بار این شهر در زمان جنگ هشت ساله با عراق مورد توجه تهرانی ها قرار گرفت. بسیاری از مردم به دلیل بمباران های هوایی رژیم عراق تصمیم به ترک تهران گرفتند و در شهرهای اطراف ساکن شدند. یکی از این شهرها کردان بود که مهاجرین بسیاری را در خود جای داد.

کردان مورد توجه تهرانی ها

بعد از جنگ به خصوص در یک دهه اخیر توجه به بُعد سرمایه گذاری در این شهر قوت گرفت و بسیاری از مردم با راه اندازی کسب و کارهای متعدد، این شهر را به شهری مدرن و مهاجر پذیر تبدیل کردند. از طرف دیگر ویلانشینان تهرانی این شهر را محل مناسبی برای تعطیلات خود یافته و در این شهر زمین خریده و شروع به ساخت و ساز کردند تا جایی که به مرور زمان به دلیل شرایط آب و هوایی و وجود باغات متعدد این شهر را به سمت رقابت با مناطقی چون شمیران تهران کشاند.

وجود امکانات گردشگری چون شهرک ها صنعتی متعدد، واحد های آلمینیوم سازی، ریسندگی و... این شهر را به یکی از قطب های اقتصادی آن منطقه تبدیل کرد و باعث شد روند رو به رشد این شهر شدت بگیرد.

آغاز ساخت و ساز در کردان

همچنین به دلیل وجود گردشگران متعدد در این شهر و توجه ثروتمندان تهرانی، زمین های کردان ارزشی صد چندان پیدا کردند و ساخت و ساز ویلا قدرت گرفت. آنچه اهمیت دارد این است که کردان با وجود تمامی رشدی که در بخش های مختلف به ویژه قیمت زمین به خود دیده است، همچنان ظرفیت های گوناگونی دارد تا مراحل پیشرفت را طی کند. کافی است سری به این منطقه بزنید، آن وقت خواهید دید چه تعداد از متمولین تهرانی با حضور در ویلاهای خود در کردان، کمک بسزایی به توسعه شهری و اقتصادی این شهر کرده اند.

اگر قصد خرید زمین در کردان را دارید باید بگوییم زمین های این منطقه از دویست و پنجاه متر تا یک هکتار تقسیم بندی شده اند و به فروش می رسند. حتی دیده می شود تعدادی از افراد به صورت خانوادگی زمینی بزرگ را خریداری کرده و اقدام به ساخت ویلا و تقسیم آن میان خود کرده اند و زمین های وسیعی در این منطقه را به خود اختصاص داده اند.

باغ های بزرگ با درختان زردآلو، گیلاس، گردو و ... زیبایی باغ های کردان را چند برابر کرده اند و طبیعتی بی نظیر را به وجود اورده اند.

کردان شهری مدرن و امروزی

سبک معماری ویلاهای کردان به شیوه ای خاص طراحی شده است. شاید اگر در سایت ساکنین عکس های ویلاها را ببینید، باورتان نشود این ویلاها در ایران قرار گرفته اند. به همین منظور است که می گوییم بسیاری از مردمی که در این شهر ساکن هستند و یا به صورت گردشگر به کردان رفت و آمد می کنند، با این امید به خرید زمین در کردان اقدام می کنند که یا ویلایی بی نظیر با سلیقه خود در ان بسازند و یا زمین را نگه داشته و در زمانی که رشد کردان به نهابت خود رسید آن را فروخته و سودی بی نظیر کسب کنند.

کردان در مسیر رشد و توسعه

یکی دیگر از نشانه های رشد کردان، تصمیمات شهرداری این شهر است که اقدام به توسعه مراکز گردشگری متعددی کرده است. از جمله می توان به ایجاد میدان اسب‌دوانی ، پیست گردشگری و... اشاره کرد که می تواند علاوه بر جذب گردشگر، سرمایه بسیاری به این شهر سرازیر کند.

پس باید بگوییم خرید ویلا در کردان را از دست ندهید. این زمین ها با موقعیت فوق العاده و امکان رشدی که دارند، می توانند گزینه ای مناسب برای شما به حساب آیند. اگر قصد خرید زمین در کردان را دارید بهتر است پیش از هر اقدامی به سایت ساکنین مراجعه کرده و از طریق این سایت بهترین زمین را بیابید و بدون واسطه با مالک آن در ارتباط باشید.مطالب مرتبط