سرمایه گذاری ملکی در سعادت آباد

نویسنده :
حسن موسوی
مدت زمان خواندن مقاله :
17
بازدید :
772

سرمایه گذاری ملکی در سعادت آباد


اما اینکه با چه بودجه ای می توان به سکونت در سعادت آباد فکر کرد، نیاز به بررسی های بیشتر دارد چرا که امروزه دیگر ثبات قیمتی در بازار مسکن، کمتر وجود دارد و هر ماه با قیمت های جدیدی مواجه می شویم برای رسیدن به انتخاب بهتر با شرایط مالی مورد نظر بهتر است با مشاوران این زمینه بیشتر در تماس باشیم.


در طی سال های گذشته مهاجرت به شهر تهران پدیده ی پر سرعت و پر شتابی بوده که باعث شده ساکنان زیادی در خانه های  این کلانشهر بوجود بیاید. برای همین بازار مسکن و خرید و فروش ها رشد بسیار چشمگیری داشته و این روزها هم بطور تصاعدی رو به رشد و افزایش تقاضا ست. همانطور که اکثرا همه ما می دانیم و هر روزه با آن درگیر هستیم، وجود مشکلات اقتصادی متعددی هست که با آنها سر و کار داریم. این مشکلات از سبد کالا و هزینه های روزمره ای هست که تحت تاثیر قرار داده تا هزینه های کلان تر مثل خرید و اجاره منزل در شهر تهران. وجود این مشکلات توانایی خرید را کاهش داده و همینطور عرضه وتقاضا را در بازارهای زیادی بخصوص بازار مسکن دچار دگرگونی خاصی کرده. اقشار مختلف و متنوعی در تهران زندگی می کنند که هر کدام با توجه به توانایی خرید، در مناطق مختلف تهران ساکن هستند. نبود ثبات قیمتی و برهم زدن تعادل عرضه و تقاضا یکی از مشکلات جدی هست که بازار مسکن تهران را دچار تهدید های جدی کرده است. تا حدی که توانایی خرید یا اجاره  با بودجه مورد نظر، یک دغدغه بلامنازع برای قشرهای مختلف شهروندان شده. به هرحال همیشه در شهر تهران تصمیم گیری برای سکونت در محله ها سخت و دشوار بوده و نیاز به تحقیق و پیگیری های مداوم دارد. هر چه رو به جلو حرکت می کنیم آپارتمان نشینی و زندگی مدرن بیشتر در شهرها نهادینه می شود و بخصوص مناطق زیادی از تهران به سبک زندگی جدید در آپارتمان نشینی رفته اند. به ویژه می توانیم بگوییم تمرکز روی ساخت وسازهای بناهای مدرن با تراکم بالا یکی از اصلی ترین مفهوم ها در بحث مسکن مناطق بالانشین تهران به حساب می آید. ساختمان ها و برج های زیادی با سبک و سیاق جدید در تهران رو به رشد هستند که شامل مناطق متعددی در تهران می شود. یکی از این مناطق که همیشه مورد توجه شهروندان و ساخت و ساز کاران بوده، محله سعادت آباد تهران است. این منطقه یکی از محبوب ترین مناطق تهران برای سکونت و خرید و فروش آپارتمان است که همیشه طرفداران خاص خود را داشته و نسبت به دیگر مناطق لوکس نشین تهران قیمت های معقول تری داشته است. با اینکه این روزها قدرت خرید دغدغه خیلی از اقشار جامعه است اما باز هم می توان با در نظر گرفتن بسیاری از جنبه ها و مشاوره گرفتن های گوناگون به انتخاب های مهمی دست زد. در نظر گرفتن تردد، شلوغی، سطح فرهنگی، سطح رفاهی، مراکز تفریحی، ورزشی  و.. از فاکتور هایی ست که همیشه شهروندان در خرید و انتخاب خود لحاظ می کنند پس بنابراین جایی که بتواند اکثر این فاکتور ها را در حد مناسبی پاسخ مثبت بدهد، انتخاب بهتر و محبوب تری است. ما سعی می کنیم تا حدی مختصر این موضوعات را بررسی کنیم.

یکی از ویژگی هایی که سعادت آباد را نسبت به دیگر مناطق بالانشین متمایز می کند، وجود دسترسی های مناسب به محله ها و اتوبان های مهم تهران است. دسترسی راحت به میدان صنعت و اتوبان شیخ فضل اله، باعث شده تا ساکنین این منطقه تردد مناسبی به مرکز شهر تهران داشته باشند. همچنین از شمال، اتوبان یادگار امام و اتوبان چمران دسترسی بسیار مناسبی را برای رفت و آمد به منطقه های مهم تهران مثل ولنجک و تجریش و نواب و.. فراهم می کند. در واقع یکی از دغدغه های اصلی ساکنین تهران که تردد و رفت و آمد است، تا حدود زیادی برطرف می شود. کما اینکه ترافیک را نمی توان به طور کامل از شهری مثل تهران حذف کرد. با این حال منطقه سعادت آباد نسبتا دسترسی مناسبی به اتوبان ها و خیابان های مهم تهران دارد که برای اکثر شهروندان تهرانی گزینه جذابی ست.

اگر به لحاظ آب و هوایی هم بخواهیم بررسی کنیم، نزدیکی کوه های شمالی و نیز محله اوین باعث شده تا این منطقه از آب و هوای نسبتا خوش برخوردار باشد و شرایط نسبتا خوبی را در قیاس با محله های هم رده خود دارد.  وجود انواع پارک ها، مراکز خرید مهم، پردیس سینمایی، کافه ها و رستوران ها در سعادت آباد، از ویژگی های مثبت دیگری هست که باید به آن اشاره کنیم. این موضوع باعث شده تا ساکنان این منطقه برای تفریحات و رفع نیاز های خود از همین منطقه استفاده کنند و دیگر نیازی ندارند که به جاهای دیگری بروند. به واقع این محله امکانات خوبی را برای گذران اوقات فراغت، ورزش، خرید و.. فراهم کرده. همچنین بعد از گذشت سالها ساختمان بورس تهران هم از مرکز شهر به محله سعادت آباد انتقال پیدا کرد تا رونق خاصی را به این منطقه بدهد و طبیعتا این موضوع در بازار مسکن سعادت اباد تاثیر چشمگیری گذاشته است.

به لحاظ فرهنگی قشر های مختلفی در سعادت آباد سکونت دارند اما چیزی که اغلب عموم تصور می کنند اقشار با درآمد بالا و سطح فرهنگی متوسط به بالا هستند. اما می توان گفت محله سعادت آباد بخاطر بیشینه تاریخی ای که دارد توانسته هم قشر سنتی و هم قشر امروزی و مدرن را یکجا در خود جای بدهد. بنابراین چه به لحاظ بافت شهری و چه به لحاظ فرهنگی شاهد تنوع سنت و مدرنیته هستیم. نمونه قابل ذکر آن برج های بلند مدرن در کنار خانه های ویلایی و خانه هایی با قدمت نزدیک پنجاه سال در سعادت آباد نشان دهنده این موضوع است. پس این تصور که تنها یک قشر خاص و یکدست می تواند در محلات سعادت آباد سکونت داشته باشند تا حدودی تصور غلطی ست. اقشار مختلفی هستند که در سعادت آباد سکونت دارند.

طیف گسترده ای از رستوران ها و کافه ها در این منطقه وجود دارد که باعث شده بسیاری از شهروندان تهرانی، سعادت آباد را جزو مناطقی برای گذران وقت و تفریحات گوناگون انتخاب کنند. با این توصیفات باید گفت سطح رفاه و کیفیت زندگی در سعادت آباد نسبتا بالا ست و اکثر ساکنین این منطقه از آن رضایت نسبی دارند. بخصوص خیابان هایی که خانه های ویلایی شکل دارند از محله های مورد توجه اکثر ساکنان می باشد.

اما اینکه با چه بودجه ای می توان به سکونت در سعادت آباد فکر کرد، نیاز به بررسی های بیشتر دارد چرا که امروزه دیگر ثبات قیمتی در بازار مسکن، کمتر وجود دارد و هر ماه با قیمت های جدیدی مواجه می شویم برای رسیدن به انتخاب بهتر با شرایط مالی مورد نظر بهتر است با مشاوران این زمینه بیشتر در تماس باشیم. فراموش نکنیم که یک انتخاب می تواند در روند کلی زندگی مان بی نهایت تاثیر بگذارد بنابراین برای  اجاره و یا خرید آپارتمان در شهر تهران نیاز به مشاوره ها و تحقیقات بسیار هستیم. ذکر این نکته در اینجا ضروری است که یک مشاوره خوب می تواند تا سالها سطح زندگی شما را در جایی که سکونت دارید بالا نگه دارد وقتی محلی که برای زندگی کردن انتخاب می کنید تا حد زیادی در زندگی روزمره، انرژی و روحیه شما تاثیر به شدت بالا و موثری دارد، پس باید از متخصصین و مشاوران خبره این امر استفاده بهینه کنیم.

برای خرید آپارتمان در سعادت آباد تیم گروه مشاوران مسکن ساکنین آماده ارائه راهکارها، مشاوره ها و خدمات مفید و ضروری می باشد که کافیست با آن در ارتباط باشید تا اطلاعات خود را هر چه بیشتر در مورد آن تکمیل کنید و انتخاب بهتر و مفید تری داشته باشید.

 


مطالب مرتبط