ویلا کردان

کردان، بهترین منطقه برای آخر هفته

دسته بندی :
معرفی محله
نویسنده :
نیما محمدی
مدت زمان خواندن مقاله :
7 دقیقه
بازدید :
7853

کردان، بهترین منطقه برای آخر هفته


غالب ویلاهای این منطقه در باغ های بزرگ ساخته شده اند و دارای استخر و امکانات متعددی هستند که شرایط رفاهی لازم را برای ساکنینش فراهم می آورد. از طرف دیگر به دلیل مهاجرت ، بافت فرهنگی این روستا نیز تغییر کرده است و هنگام دورهمی هایتان با هیچ مزاحمتی رو به رو نمی شوید.


ساک لباس هایش را بر می دارد و به دنبال رفقایش می رود تا دو روز آخر هفته را متفاوت با آنچه در سایر روزها گذشت، بگذراند. راهشان زیاد دور نیست و نهایت یک ساعت و پانزده دقیقه ای به ویلایشان می رسند.

ویلایی بزرگ و شیک با استخر و باغی دلنشین در محیطی مدرن که برای جمع شدن های دوستانه و خانوادگی مناسب است . آنجا است که می تواند تعطیلات را با آرامش و به دور از هیاهوی تهران سپری کرد و لذت رهایی از دغدغه های شهری را حتی برای چند ساعت هم که شده، تجربه کرد.

داشتن یک همچین جایی آرزویی خیلی ها است. ویلایی در نزدیکی تهران با آب و هوایی فوق العاده و سکوتی وصف ناشدنی. اینجا است که هر وقت اراده کنید به راحتی به ویلا می روید و چند ساعتی از آشفتگی های روزمره دور می شوید و آخر هفته ای را می گذرانید که معمولا ساکنین شهرهای بزرگ از لذت آن محروم هستند.


خرید ویلا در کردان کرج

خیلی وقت ها، زمانی که اسم از ویلا به میان می آید، یاد مسیر چهار یا پنج ساعته شمال کشور می افتیم که عموما به دلیل مسافتی که دارد، باید منتظر تعطیلات طولانی مدت بمانیم تا به آن سفر کنیم. اما باید بگوییم در نزدیکی تهران، مناطقی وجود دارد که از نظر سر سبزی و آرامش، دست کمی از شمال کشور ندارند و گاه آرامشی بیشتر از آنچه باید را در خود جای داده اند. یکی از آن مناطق، کردان است.

کردان منطقه زیبا و آباد

کردان، منطقه ای خوش آب و هوا و تمیز است که در آن از برج های بلند، آپارتمان های تو در تو و خیابان های شلوغ خبری نیست. این منطقه پر شده است از باغ های بزرگ با ویلاهایی مدرن و زیبا که به دلیل مهاجرت بسیاری از تهرانی ها از آن بافت روستایی خود فاصله گرفته و به منطقه ای نسبتا مدرن تبدیل شده است.

منطقه جغرافیایی

این منطقه در بیست و پنج کیلومتری غرب کرج قرار گرفته و رفت و آمد به آن به راحتی انجام می گیرد. برای دسترسی به این روستا باید به کرج بروید و پس از آن وارد بزرگراه کرج - قزوین شوید. پس از گذشت بیست کیلومتر، تابلوی کردان خود نمایی می کند . بعد از ورود به مسیر و طی چند دقیقه به مرکز این روستا خواهید رسید.

این روستای تاریخی از توابع بخش چندار ساوجبلاغ بوده و در ارتفاع هزار و سیصد و پنجاه متری از سطح دریا قرار گرفته است. کردان از سمت شمال خود با جاده کوهسار و برغان همسایه است و غرب آن به زمین های سیف آباد می رسد. شرق این منطقه به شهر کرج منتهی می شود و جنوب آن نیز همان طور که گفتیم آزاد راه کرج – قزوین است و از همین اتوبان رفت و آمد به آن صورت می گیرد.

ویلاهای لوکس در کردان

شاید وقتی نام روستا را می شنوید، یاد خانه های قدیمی بیوفتید و فکر کنید این روستا دارای بافت سنتی بوده، اما واقعیت چیز دیگری است. مهاجرت از تهران به این روستا باعث شده است بافت سنتی کردان کاملا تغییر کند و سراسر این منطقه پر شود از ویلاهای به روز و مدرن که دیدنشان حیرت آور است. از همین جهت خرید و فروش ویلا در کردان کرجبه یکی از پر رونق ترین معاملات مردم این منطقه تبدیل شده است.

شاید باور کردنش سخت باشد اما ویلاهای کردان از چنان معماری و طراحی برخوردارند که اگر از نزدیک نبینید باور این که در ایران باشند، سخت می شود. ویلاهایی با مصالح درجه یک و بهترین امکانات ، مکانی مناسب برای دورهمی های آخر هفته هستند.

غالب ویلاهای این منطقه در باغ های بزرگ ساخته شده اند و دارای استخر و امکانات متعددی هستند که شرایط رفاهی لازم را برای ساکنینش فراهم می آورد. از طرف دیگر به دلیل مهاجرت ، بافت فرهنگی این روستا نیز تغییر کرده است و هنگام دورهمی هایتان با هیچ مزاحمتی رو به رو نمی شوید.

رشد روز افزون کردان

چند سالی می شود که با ایجاد شهرک های صنعتی و راه اندازی کارخانه های متعدد مانند ریسندگی، آلومینیوم، مرغذاری و... درآمد این منطقه بالا رفته و این منطقه به یکی از مهمترین مراکز اقتصادی غرب کرج تبدیل کرده است.

از طرف دیگر به دلیل آب و هوای فوق العاده ای که دارد، توجه بسیاری از ثروتمندان تهرانی را به خود جلب کرد و با ورود آنها به کردان و شروع ساخت و ساز همپای ساکنین بومی و خرید ویلا در کردان توسط آنها، این منطقه با رشد شتابزرده ای رو به رو شد.

همین امر باعث شد این منطقه ویلایی نشین آخر هفته ها شلوغ تر از روزهای دیگر باشد و بسیاری از مردم از تهران و کرج برای تعطیلات به آنجا بروند. از طرف دیگر نهال های متعددی از جمله زرد آلو، گیلاس، آلبالو، گردو... در باغ ها کاشته شدند و زیبایی کوچه باغ های کردان را چند برابر کردند. اطلاعات دقیق تر در مورد باغ های این منطقه در سایت ساکنین موجود است.

از طرف دیگر با رشد سریع این منطقه، شهرداری کردان تصمیم گرفت جاذبه های توریستی را افزایش دهد و با تاسیس پیست گردشگری و میدان اسب دوانی بر جذابیات های این منطقه بیافزاید و راه را برای سایر مردم علاقه مند، باز کند.

کردان بورس خرید و فروش ویلا

همان طور که گفتیم این منطقه به دلیل شرایط و امکاناتی که دارد، بسیاری از متمولین تهرانی را به سمت خود جذب کرده است و این منطقه را با رشد چشم گیری مواجه کرده است.

به پا گرفتن ساخت و سازها در این منطقه و سرمایه گذاری های متعددی که انجام شد، کردان به بورس خرید و فروش تبدیل شد و بازار معاملات رونق گرفت. بسیاری از مردم ازطریق سایت ساکنین ویلای  مورد نظر خود را در کردان کرج پیدا می کنند و با بررسی و دیدن عکس های ویلا بهترین را برای خود انتخاب می کنند و آخر هفته های خود را متفاوت با آنچه معمول است، برای خود می سازند.

   


مطالب مرتبط